Odpovědi na nejčastější dotazy

První pomoc při řešení problémů s vaším stabilizátorem

1. Aktualizujte firmware stabilizátoru.

2. Aktualizujte aplikaci v telefonu. 

3. Aktualizujte firmware fotoaparátu/ kamery/ telefonu. 

4. Ověřte spárování zařízení a stabilizátoru - dle postupu ve videomanuálu pro každý produkt.

5. Pokud se vám nedaří problém vyřešit, kontaktujte nás. 

Nenašli jste odpověď? Napište nám...

Vimble 2

► S jakými telefony je Vimble 2 kompatibilní?

 • Stabilizátor Vimble 2 je kompatibilní s telefony iPhone, Hu5, Meizu MX 6, Smasung S7 a jinými telefony se systémem Android, které mají šířku mezi 57 a 84 mm.

► Jaké je maximální zatížení Vimble 2?

 • Při použití telefonu na šířku je max. zatížení stabilizátoru 210g, při použití na výšku je max. zatížení 200g.

► Jak ovládat funkce telefonu přes aplikaci Vicool?

 • Pokud používáte stabilizátor s aplikací Vicool, pak pro ovládání spouště a přepínání režimu foto/video použijte tlačítko spouště Bluetooth, které se nachází pod funkčním tlačítkem (viz obrázek).

► Je stabilizátor kompatibilní s telefonem Samsung Galaxy S9 plus? 

 • Ano, s tímto telefonem je kompatibilní. Rozevření čelistí pro uchycení telefonu, nebo kamery je 57-84mm. Na čelisti lze ještě přidat redukce pro uchycení menších zařízení, rozevření je pak 47-74 mm.

► Je nutné mít, pro fungování stabilizátoru, v telefonu nainstalovanou aplikaci FeiyuTech? 

 • Stabilizátor bude fungovat i bez aplikace nainstalované v telefonu. Bez aplikace přijdete "pouze" o možnost ovládat fotografování/ natáčení videa jedním stiskem (tlačítko spouště Bluetooth) na stabilizátoru. 

► Je stabilizátor kompatibilní se Samsung Galaxy A3 (2017)?

 • Ano, stabilizátor by měl být s telefonem Samsung Galaxy A3 (2017) kompatibilní. Stabilizátor je vhodný pro mobilní telefony o šířce 57-84 mm. Samsung Galaxy A3 je široký 66,2mm.

► Lze stabilizátorem ovládat zoom na mobilním telefonu?

Pomocí aplikace Vicool nainstalované v telefonu je možné stabilizátorem ovládat zoom a řadu dalších funkcí telefonu.

Návod k aplikaci Vicool naleznete zde.

Zde jsou k dispozici videomanuály, mimo jiné i návod k aplikaci Vicool.

► Při nabíjení bliká červené a zelené tlačítko současně. V čem je problém?

 • Pokud indikátor stavu bliká červeně i zeleně, je možné, že je špatný kontakt kabelu. Zkuste stabilizátor odpojit a zase zapojit do elektřiny. Pokud problém přetrvává, je možné, že je konektor nebo kabel uvnitř poškozen a bude nutná oprava.

► Je možné používat Vimble 2 v dešti?

 • Stabilizátor Vimble 2 není odolný proti stříkající vodě, v dešti jej raději nepoužívejte. Pokud hledáte stabilizátor do deště, vyberte např. stabilizátor G6 Plus, který je odolný proti stříkající vodě (IP 55).

Jak se používá teleskopická rukojeť a jak vytvořit selfie?

 • Teleskopickou rukojeť můžete vysunutím prodloužit až na 183mm.
 • Pro vytvoření selfie můžete použít dva způsoby:
 1. V nastavení bluetooth vašeho telefonu najděte zařízení Vimble 2 a spárujte, poté přejděte do režimu fotoaparátu ve vašem telefonu, přepněte na přední kameru, vysu%nte teleskopickou rukojeť a stisknutím tlačítka Bluetooth spouště na stabilizátoru vyfoťte selfie.
 2. V aplikaci Vicool připojte stabilizátor a trojím stiskem funkčního tlačítka na stabilizátoru přepněte na přední nebo zadní kameru, vysuňte teleskopickou rukojeť a stisknutím tlačítka Bluetooth spouště na stabilizátoru vyfoťte selfie.

► Je možné stabilizátorem nabíjet telefon? 

 • Ano, stabilizátorem můžete dobíjet telefon nebo akční kameru, pomocí kabelu s odpovídajícími konektory.

► Lze dokoupit a vyměnit baterii? 

 • Baterie je vestavěná a není možné ji měnit. Nabíjet ji můžete např. i z powerbanky. Kapacita baterie je 1300mAh.

► Jak se stabilizátor nabíjí? Jak dlouho se musí nabíjet do plného nabití a jak poznám, že je nabitý?

 • Nabíjení provádějte pomocí přiloženého micro USB kabelu, který zapojíte do adaptéru (není součástí balení, použít můžete běžný adaptér pro nabíjení mobilních telefonů - 5V/2A, nepoužívejte rychlonabíječky). 
 • Pro úplné nabití baterie, nabíjejte po dobu 2h. 
 • V režimu nabíjení svítí indikátor červeně, jakmile je baterie plně nabita, indikátor svítí zeleně.

► Je možné nabíjet telefon během nabíjení stabilizátoru?

 • Ano, současné nabíjení stabilizátoru i telefonu je možné a vhodné. Nicméně může se stát, že se stabilizátor vypne, pokud je baterie příliš slabá a odběr telefonu je vyšší.

► Je stabilizátor kompatibilní s videokamerou Niceboy Vega 5fun? 

 • Ano, je kompatibilní. Rozevření čelistí pro uchycení telefonu nebo kamery je 57-84mm. Niceboy Vega 5 Fun má šířku 59 mm. Před osazením kamery je však nutné otočit čelisti do vertikální polohy.

► Je stabilizátor kompatibilní s telefony Apple? 

 • Ano, tento stabilizátor lze použít i s Apple iPhone. Podporuje telefony se systémem iOS nebo Android. Propojení je prostřednictvím Bluetooth. 

► Jak lze nastavit svislé fotografování? 

 • Stabilizátor nastavte dle video návodu, který naleznete zde.

► V aplikaci do mobilu - VICOOL -  jsou zkratky EV, WB, W/T - co znamenají?

 • EV - exposition value - tlačítko pro kompenzaci expozice
 • WB - white balance - vyvážení bílé
 • W/T - wide angle/ telephoto (širokoúhlý snímek/snímek teleobjektivem) - tlačítko pro přibližování, oddalování

► Co umí funkce Trackování objektu?

Trackování - sledování objektu (nebo obličeje) je funkce, díky které je možné mít sledovaný objekt (obličej) stále v záběru a zaostřený.

V aplikaci Vicool v režimu sledování posunem prstu vyberete sledovaný objekt (modrý rámeček se změní na zelený), při pohybu objektu se stabilizátor pohybem přizpůsobí tak, aby objekt zůstával vždy uprostřed záběru. Při výběru objektu ke sledování, je lépe vybrat takový objekt, který je výraznější než okolí, aby nedocházelo k chybám.

Jak nastavit funkci v aplikaci Vicool můžete vidět v tomto videonávodu FeiyuTech Vimble 2 - Vicool App (v čase 1:18), který naleznete zde.

a1000, a2000 

► Je možné při zakoupení A2000 kit používat stabilizátor i s jednoduchou rukojetí, nebo pouze s dvojitou?

Ano, součástí balení je jednoduchá i duální rukojeť. Jednoduchou demontáží hlavního tělesa můžete přecházet z jednoručního modelu na dvouruční dle vaší potřeby. 

Jak se A2000 nabíjí?

 • Nabíjení provádějte pomocí přiloženého micro USB kabelu, který zapojíte do adaptéru (není součástí balení, použít můžete běžný adaptér pro nabíjení mobilních telefonů - 5V/2A, nepoužívejte rychlonabíječky).

 • Pokud svítí modré i červené světlo, stabilizátor se nabíjí. Svítí-li pouze modré světlo, stabilizátor je nabitý. Pokud bliká červené i modré světlo, dochází k vyrovnávání napětí na bateriích (když je rozdíl velký, může proces trvat dlouho).

► Je možné A2000 kit použít s videokamerou? Např. Sony FDR-AX.

Hlavním kritériem pro kompatibilitu je hmotnost kamery, která by neměla být vyšší než 2000 g. A důležitá je také délka kamery v dopředném směru, neměla by být delší než 180mm. Pokud je delší, je nutné přístroj vyvážit před zapnutím stabilizátoru, aby fungoval bez problémů, ovlivněn bude rozsah naklápění (bude menší než 360°), jak je tomu třeba u přístroje Sony FS5.

► Je stabilizátor A2000 kit kompatibilní s fotoaparátem Canon 200D? Potřebuji k ovládání závěrky speciální kabel, nebo mohu použít kabel pro Canon, který je součástí balení?

Použití s fotoaparátem Canon 200D je možné, ale záleží na použitém objektivu. Celková délka fotoaparátu a objektivu v dopředném směru by měla být do 180mm. Pokud je fotoaparát s objektivem delší než 180mm, měl by být přístroj ve stabilizátoru vyvážen ještě před zapnutím, aby fungoval bez problémů.

Součástí balení je kabel N3, pro propojení s Canon 200D je potřeba dokoupit ještě kabel E3.

► Je stabilizátor A2000 kit kompatibilní s fotoaparátem Olympus OM-D M-5 mark 2? 

Použití stabilizátoru Feiyutech A2000 s fotoaparáty Olympus OM-D M-G mark 2 je možné. Vždy velmi záleží na použitém objektivu. Celková délka fotoaparátu a objektivu v dopředném směru by měla být do 180mm. Pokud je fotoaparát s objektivem delší než 180mm, měl by být přístroj ve stabilizátoru vyvážen ještě před zapnutím, aby fungoval bez problémů.

Fotoaparáty Olympus doposud nebyly se stabilizátory Feiyutech testovány, ale kabel závěrky pro Olympus bude spíše podobný kabelu pro fotoaparáty Sony (stejný konektor USB 2.0).

► Jaké propojovací kabely pro ovládání závěrky fotoaparátů jsou součástí balení, se kterými fotoaparáty jsou kompatibilní? 

Standardním součástí balení jsou tři typy kabelů závěrky - SONY S2, Canon N3 a Panasonic L1. 

Kabelem závěrky pro SONY lze ovládat  A9,Α7/Α7R/Α7S/Α7M2/A7M3/Α3000/ Α5000/Α6000/Α6300(ovládá pouze fotografování, ne video)/HX300/RX1R/RX10/ RX100II/RX100M2/RX100M3/Α58/NEX-3NL


Kabel Canon je kompatibilní s EOS 7D,6D,5D Series,1D Series,50D,40D,30D,20D,10D

Kabel Panasonic je vhodný pro DMC-FZ50,DMC-FZ50K,DMC-FZ50S,DMC-FZ30,DMC-FZ150,DMC-FZ230K,DMC-FZ30S,DMC-FZ20,DMC-FZ20K,DMC-FZ20S,LC-1,L1,L10,G10,G2,G1,GF1,GH2,GH4,GH5,G3,GX1.


►Jaká je funkce kabelu pro ovládání závěrky? Jak jej zapojit?

Kabel slouží k propojení fotoaparátu a stabilizátoru. Pomocí bluetooth spouště na stabilizátoru lze ovládat spoušť fotoaparátu, přibližovat a oddalovat. Momentálně takto nelze ovládat spuštění nahrávání videa.

Zapojení kabelu můžete vidět v tomto videomanuálu a umístění konektorů níže na obrázcích.

Canon - konektor je umístěn na levé straně fotoaparátu (viz fotografie).

Panasonic - konektor je umístěn na pravé straně (viz foto).

SONY - použijte MULTI port na levé straně fotoaparátu (viz foto).

Nazapomeňte: 

Před zapojením kabelu se ujistěte, že je fotoaparát i stabilizátor vypnutý. Po propojení kabelem dbejte na správné pořadí zapnutí zařízení. Pro správné fungování nejprve zapněte stabilizátor a až následně fotoaparát. Při vypínání nejprve vypněte fotoaparát , pak stabilizátor a následně odpojte kabel.

Po zapojení není potřeba žádné další nastavování, jedním stiskem Bluetooth spouště na stabilizátoru zaostříte obraz a dalším stiskem po třech vteřinách vyfotíte.

G6 plus

► Se kterými fotoaparáty je G6 plus kompatibilní? Jaká je nosnost stabilizátoru?  

Stabilizátor G6 plus je kompatibilní se Sony RX100/ Sony a6300 (s objektivy 16-50mm nebo 28-70mm)/ Sony a6500 (objektiv 16-50 mm nebo 28-70mm)/ Canon M10 (objektiv 15-45mm)/ Canon G3X, Sony RX0 a kamerami GoPro Hero. Kompatibilita s dalšími kamerami není vyloučená.

Stabilizátor je s adaptérem (volitelné příslušenství, které naleznete ZDE) vhodný i pro smartphony s šířkou 54-87mm. Maximální únosnost stabilizátoru je 800g v těžišti (vyvážený fotoaparát).

Doporučená výška fotoaparátu je do 70mm (např. Canon má zvýšený hledáček). V opačném případě by mohl fotoaparát narážet do stabilizátoru při pohybu nahou a dolů.

► Jak se G6 nabíjí? Za jak dlouho se plně nabije a jak to poznám?

Stabilizátor se nabíjí pomocí přiloženého Micro USB kabelu a adaptéru (5V/2A, není součástí balení) dle obrázku níže. 

Stabilizátor se plně nabije za 3 hodiny, během kterých můžete průběh nabíjení zkontrolovat na OLED displeji (klepnutím na funkční tlačítko). Čtyři proužky značí plně nabitou baterii. 

!Pro nabíjení nepoužívejte rychlonabíječky!

Jak dlouho vydrží pracovat plně nabitý stabilizátor?

S plně nabitým stabilizátorem můžete pracovat až 9 hodin, vždy ale záleží na použitém zařízení.

► Jak připojit fotoaparát, kameru nebo mobilní telefon ke stabilizátoru?

Sony RX0 připojíte pomocí jistícího šroubu, pro GoPro Hero použijte speciální montážní adaptér který je součástí balení. Pro upevnění mobilního telefonu použijte adaptér se stativovým závitem, který je volitelným příslušenstvím (prohlédněte ZDE).

► Umožňuje G6 Plus nabíjet fotoaparáty nebo mobilní telefony?

Ne, tuto funkci stabilizátor nepodporuje.

Umožňuje G6 Plus nabíjet fotoaparáty nebo mobilní telefony?

Ne, tuto funkci stabilizátor nepodporuje.

► Během nabíjení nesvítí indikátor nabíjení. Jak zjistím průběh nabíjení?

OLED displej je během nabíjení v režimu spánku. Průběh nabíjení zkontrolujete stisknutím funkčního tlačítka, na displeji se zobrazí indikátor.

G6

► Je stabilizátor kompatibilní s kamerou GoPro Hero 3+ nebo s GoPro Hero 5 Session?

Stabilizátor je kompatibilní s kamerami GoPro a kamerami s obdobnými rozměry (také pro Sony RX0). Pro připevnění  kamery GoPro Session je nutné použít adaptér (podívejte se ZDE), který není součástí balení. 

► Je možné stabilizátor připevnit na stativ?

Ano stabilizátor je možné připevnit na stativ, na spodní straně rukojeti má pro tento účl stativový závit. Vhodný stativ naleznete ZDE.

AK2000, AK4000 

► Jaké propojovací kabely pro ovládání závěrky fotoaparátů jsou součástí balení, se kterými fotoaparáty jsou kompatibilní?

Standardním součástí balení jsou tři typy kabelů závěrky - SONY S2, Canon N3 a Panasonic L1.

Kabelem závěrky pro SONY lze ovládat Α7 /Α7R /Α7S /Α7M2 /Α3000 / Α5000 /Α6000 /Α6300 /Α6500 /HX300 /RX1R /RX10 /RX100II /RX100M2 /RX100M3 /Α58/ NEX-3NL

Kabel Canon je kompatibilní s EOS 7D, 6D, 5D Series, 1D Series, 50D, 40D, 30D, 20D, 10D. Kabel pro Canon 600D, 750D, 80D, 60D, 70D není součástí balení a musíte jej pořídit zvlášť. 

Kabel Panasonic je vhodný pro DMC-FZ50, DMC-FZ50K, DMC-FZ50S, DMC-FZ30, DMC-FZ150, DMC-FZ230K, DMC-FZ30S, DMC-FZ20, DMC-FZ20K, DMC-FZ20S, LC-1, L1, L10, G10, G2, G1, GF1, GH2, GH4, GH5/5S, G3, GX1.

► Jak postupovat při propojování stabilizátoru a fotoaparátu kabelem?

Před zapojením kabelu se ujistěte, že je fotoaparát i stabilizátor vypnutý. Po propojení kabelem dbejte na správné pořadí zapnutí zařízení. Pro správné fungování nejprve zapněte stabilizátor a až následně fotoaparát. Při vypínání nejprve vypněte fotoaparát , pak stabilizátor a následně odpojte kabel.

Po zapojení není potřeba žádné další nastavování, jedním stiskem Bluetooth spouště na stabilizátoru zaostříte obraz a dalším stiskem po třech vteřinách vyfotíte.

Pro zapnutí režimu samospouště podržte tlačítko Bluetooth spouště na stabilizátoru po dobu tří vteřin. Fotoaparát bude snímat každých 5 vteřin. Výchozí nastavení 5 vteřin prodlevy lze změnit pomocí aplikace FeiyuOn v telefonu.

WG2

► Je možné ke stabilizátoru WG2 dokoupit a vyměnit baterii?

Stabilizátor WG2 má baterii integrovanou a nelze ji měnit.

► Úzkou mezerou u motorku je vidět vinutí motorku? Nebude vadit, když se dovnitř dostane voda?

O vodotěsnost stabilizátoru WG2 se nemusíte obávat. Na motorku a jeho součástech je použitý vodotěsný nátěr, voda by mu neměla vadit.


WG2X

► Je možné ke stabilizátoru upevnit kameru Garmin Virb Ultra 30? Je k uchycení potřeba nějaký adaptér?

Stabilizátor je kompatibilní s kamerami GoPro a kamerami obdobných rozměrů. Uchycuje se pomocí jistícího rámečku, který je součástí balení.

Nenašli jste odpověď? Napište nám...