Odpovědi na nejčastější dotazy

První pomoc při řešení problémů s vaším stabilizátorem

1. Aktualizujte firmware stabilizátoru.

2. Aktualizujte aplikaci v telefonu. 

3. Aktualizujte firmware fotoaparátu/ kamery/ telefonu. 

4. Ověřte spárování zařízení a stabilizátoru - dle postupu ve videomanuálu pro každý produkt.

5. Pokud se vám nedaří problém vyřešit, kontaktujte nás. 

Nenašli jste odpověď? Napište nám...

AK2000S

Mám Nikon D5300 a s gimbalem jej nespáruji pomocí kabelů. Je možné sehnat propojovací kabely pro starší Nikon DSLR?

Bohužel kromě modelů Z6 a Z7 není možné další (starší) modely Nikon ovládat z AK2000S prostřednictvím kabelu (ani WiFi).

Duální rukojeť pro řadu AK

► Se kterými stabilizátory je Duální rukojeť kompatibilní?  

Duální rukojeť je určena pro modely stabilizátorů AK45000, AK4000 a AK2000. Rukojeť není kompatibilní s modelem AK2000s

Vimble 2

POZOR! 
Pokud používáte váš stabilizátor s aplikací v telefonu, doporučujeme stahovat aplikaci FeiyuON, která je kompatibilní s více stabilizátory a postupem času aplikaci Vicool zcela nahradí.

► S jakými telefony je Vimble 2 kompatibilní?

 • Stabilizátor Vimble 2 je kompatibilní s telefony iPhone, Hu5, Meizu MX 6, Smasung S7 a jinými telefony se systémem Android, které mají šířku mezi 57 a 84 mm.

► Jaké je maximální zatížení Vimble 2?

 • Při použití telefonu na šířku je max. zatížení stabilizátoru 210g, při použití na výšku je max. zatížení 200g.

► Jak ovládat funkce telefonu přes aplikaci Vicool?

 • Pokud používáte stabilizátor s aplikací Vicool, pak pro ovládání spouště a přepínání režimu foto/video použijte tlačítko spouště Bluetooth, které se nachází pod funkčním tlačítkem (viz obrázek).

► Je stabilizátor kompatibilní s telefonem Samsung Galaxy S9 plus? 

 • Ano, s tímto telefonem je kompatibilní. Rozevření čelistí pro uchycení telefonu, nebo kamery je 57-84mm. Na čelisti lze ještě přidat redukce pro uchycení menších zařízení, rozevření je pak 47-74 mm.

► Je nutné mít, pro fungování stabilizátoru, v telefonu nainstalovanou aplikaci FeiyuO? 

 • Stabilizátor bude fungovat i bez aplikace nainstalované v telefonu. Bez aplikace přijdete "pouze" o možnost ovládat fotografování/ natáčení videa jedním stiskem (tlačítko spouště Bluetooth) na stabilizátoru. 

► Je stabilizátor kompatibilní se Samsung Galaxy A3 (2017)?

 • Ano, stabilizátor by měl být s telefonem Samsung Galaxy A3 (2017) kompatibilní. Stabilizátor je vhodný pro mobilní telefony o šířce 57-84 mm. Samsung Galaxy A3 je široký 66,2mm.

► Lze stabilizátorem ovládat zoom na mobilním telefonu?

Pomocí aplikace Vicool nainstalované v telefonu je možné stabilizátorem ovládat zoom a řadu dalších funkcí telefonu.

Návod k aplikaci Vicool naleznete zde.

Zde jsou k dispozici videomanuály, mimo jiné i návod k aplikaci Vicool.

► Při nabíjení bliká červené a zelené tlačítko současně. V čem je problém?

 • Pokud indikátor stavu bliká červeně i zeleně, je možné, že je špatný kontakt kabelu. Zkuste stabilizátor odpojit a zase zapojit do elektřiny. Pokud problém přetrvává, je možné, že je konektor nebo kabel uvnitř poškozen a bude nutná oprava.

► Je možné používat Vimble 2 v dešti?

 • Stabilizátor Vimble 2 není odolný proti stříkající vodě, v dešti jej raději nepoužívejte. Pokud hledáte stabilizátor do deště, vyberte např. stabilizátor G6 Plus, který je odolný proti stříkající vodě (IP 55).

Jak se používá teleskopická rukojeť a jak vytvořit selfie?

 • Teleskopickou rukojeť můžete vysunutím prodloužit až na 183mm.
 • Pro vytvoření selfie můžete použít dva způsoby:
 1. V nastavení bluetooth vašeho telefonu najděte zařízení Vimble 2 a spárujte, poté přejděte do režimu fotoaparátu ve vašem telefonu, přepněte na přední kameru, vysu%nte teleskopickou rukojeť a stisknutím tlačítka Bluetooth spouště na stabilizátoru vyfoťte selfie.
 2. V aplikaci Vicool připojte stabilizátor a trojím stiskem funkčního tlačítka na stabilizátoru přepněte na přední nebo zadní kameru, vysuňte teleskopickou rukojeť a stisknutím tlačítka Bluetooth spouště na stabilizátoru vyfoťte selfie.

► Je možné stabilizátorem nabíjet telefon? 

 • Ano, stabilizátorem můžete dobíjet telefon nebo akční kameru, pomocí kabelu s odpovídajícími konektory.

► Lze dokoupit a vyměnit baterii? 

 • Baterie je vestavěná a není možné ji měnit. Nabíjet ji můžete např. i z powerbanky. Kapacita baterie je 1300mAh.

► Jak se stabilizátor nabíjí? Jak dlouho se musí nabíjet do plného nabití a jak poznám, že je nabitý?

 • Nabíjení provádějte pomocí přiloženého micro USB kabelu, který zapojíte do adaptéru (není součástí balení, použít můžete běžný adaptér pro nabíjení mobilních telefonů - 5V/2A, nepoužívejte rychlonabíječky). 
 • Pro úplné nabití baterie, nabíjejte po dobu 2h. 
 • V režimu nabíjení svítí indikátor červeně, jakmile je baterie plně nabita, indikátor svítí zeleně.

► Je možné nabíjet telefon během nabíjení stabilizátoru?

 • Ano, současné nabíjení stabilizátoru i telefonu je možné a vhodné. Nicméně může se stát, že se stabilizátor vypne, pokud je baterie příliš slabá a odběr telefonu je vyšší.

► Je stabilizátor kompatibilní s videokamerou Niceboy Vega 5fun? 

 • Ano, je kompatibilní. Rozevření čelistí pro uchycení telefonu nebo kamery je 57-84mm. Niceboy Vega 5 Fun má šířku 59 mm. Před osazením kamery je však nutné otočit čelisti do vertikální polohy.

► Je stabilizátor kompatibilní s telefony Apple? 

 • Ano, tento stabilizátor lze použít i s Apple iPhone. Podporuje telefony se systémem iOS nebo Android. Propojení je prostřednictvím Bluetooth. 

► Jak lze nastavit svislé fotografování? 

 • Stabilizátor nastavte dle video návodu, který naleznete zde.

► V aplikaci do mobilu - VICOOL -  jsou zkratky EV, WB, W/T - co znamenají?

 • EV - exposition value - tlačítko pro kompenzaci expozice
 • WB - white balance - vyvážení bílé
 • W/T - wide angle/ telephoto (širokoúhlý snímek/snímek teleobjektivem) - tlačítko pro přibližování, oddalování

► Co umí funkce Trackování objektu?

Trackování - sledování objektu (nebo obličeje) je funkce, díky které je možné mít sledovaný objekt (obličej) stále v záběru a zaostřený.

V aplikaci Vicool v režimu sledování posunem prstu vyberete sledovaný objekt (modrý rámeček se změní na zelený), při pohybu objektu se stabilizátor pohybem přizpůsobí tak, aby objekt zůstával vždy uprostřed záběru. Při výběru objektu ke sledování, je lépe vybrat takový objekt, který je výraznější než okolí, aby nedocházelo k chybám.

Jak nastavit funkci v aplikaci Vicool můžete vidět v tomto videonávodu FeiyuTech Vimble 2 - Vicool App (v čase 1:18), který naleznete zde.

A1000, A2000 

I po provedení všech aktualizací chybí v menu režim HF-R, TF-R, LK-R. 

 Podpora režimů HF-R (režim otáčení a naklonění), TF-R (režim sledování a naklonění), LK-R (režim uzamčení a naklonění) byla s novou verzí firmwaru ukončena.

► Je možné při zakoupení A2000 kit používat stabilizátor i s jednoduchou rukojetí, nebo pouze s dvojitou?

Ano, součástí balení je jednoduchá i duální rukojeť. Jednoduchou demontáží hlavního tělesa můžete přecházet z jednoručního modelu na dvouruční dle vaší potřeby. 

► Jak se A2000 nabíjí?

 • Nabíjení provádějte pomocí přiloženého micro USB kabelu, který zapojíte do adaptéru (není součástí balení, použít můžete běžný adaptér pro nabíjení mobilních telefonů - 5V/2A, nepoužívejte rychlonabíječky).

 • Pokud svítí modré i červené světlo, stabilizátor se nabíjí. Svítí-li pouze modré světlo, stabilizátor je nabitý. Pokud bliká červené i modré světlo, dochází k vyrovnávání napětí na bateriích (když je rozdíl velký, může proces trvat dlouho).

► Je možné A2000 kit použít s videokamerou? Např. Sony FDR-AX.

Hlavním kritériem pro kompatibilitu je hmotnost kamery, která by neměla být vyšší než 2000 g. A důležitá je také délka kamery v dopředném směru, neměla by být delší než 180mm. Pokud je delší, je nutné přístroj vyvážit před zapnutím stabilizátoru, aby fungoval bez problémů, ovlivněn bude rozsah naklápění (bude menší než 360°), jak je tomu třeba u přístroje Sony FS5.

► Jaké propojovací kabely pro ovládání závěrky fotoaparátů jsou součástí balení, se kterými fotoaparáty jsou kompatibilní? 

Standardním součástí balení jsou tři typy kabelů závěrky - SONY S2, Canon N3 a Panasonic L1.

Kabelem závěrky pro SONY lze ovládat  A9,Α7/Α7R/Α7S/Α7M2/A7M3/Α3000/ Α5000/Α6000/Α6300(ovládá pouze fotografování, ne video)/HX300/RX1R/RX10/ RX100II/RX100M2/RX100M3/Α58/NEX-3NL

Kabel Canon je kompatibilní s EOS 7D,6D,5D Series,1D Series,50D,40D,30D,20D,10D

Kabel Panasonic je vhodný pro DMC-FZ50,DMC-FZ50K,DMC-FZ50S,DMC-FZ30,DMC-FZ150,DMC-FZ230K,DMC-FZ30S,DMC-FZ20,DMC-FZ20K,DMC-FZ20S,LC-1,L1,L10,G10,G2,G1,GF1,GH2,GH4,GH5,G3,GX1.

► Je stabilizátor A2000 kit kompatibilní s fotoaparátem Canon 200D? Potřebuji k ovládání závěrky speciální kabel, nebo mohu použít kabel pro Canon, který je součástí balení?

Použití s fotoaparátem Canon 200D je možné, ale záleží na použitém objektivu. Celková délka fotoaparátu a objektivu v dopředném směru by měla být do 180mm. Pokud je fotoaparát s objektivem delší než 180mm, měl by být přístroj ve stabilizátoru vyvážen ještě před zapnutím, aby fungoval bez problémů.

Součástí balení je kabel N3, pro propojení s Canon 200D je potřeba dokoupit ještě kabel E3.

► Je stabilizátor A2000 kit kompatibilní s fotoaparátem Olympus OM-D M-5 mark 2? 

Použití stabilizátoru Feiyutech A2000 s fotoaparáty Olympus OM-D M-G mark 2 je možné. Vždy velmi záleží na použitém objektivu. Celková délka fotoaparátu a objektivu v dopředném směru by měla být do 180mm. Pokud je fotoaparát s objektivem delší než 180mm, měl by být přístroj ve stabilizátoru vyvážen ještě před zapnutím, aby fungoval bez problémů.

Fotoaparáty Olympus doposud nebyly se stabilizátory Feiyutech testovány, ale kabel závěrky pro Olympus bude spíše podobný kabelu pro fotoaparáty Sony (stejný konektor USB 2.0).

► Je možné používat gimbaly a1000/2000 s fotoaparáty Nikon?

Gimbaly a1000 a a2000 neumožňují ovládání funkcí na fotoaparátech Nikon. Novější modely stabilizátorů, jako AK4500 a AK2000S umožňují ovládání fotoaparátů Nikon prostřednictvím ovládacího kabelu (ovládané funkce pouze pořizování snímku a zahájení/ukončení natáčení videa. Vzdálené ovládání fotoaparátů Nikon pomocí WiFi však i nadále možné není z důvodu uzavřeného WiFi protokolu.

►Jaká je funkce kabelu pro ovládání závěrky? Jak jej zapojit?

Kabel slouží k propojení fotoaparátu a stabilizátoru. Pomocí bluetooth spouště na stabilizátoru lze ovládat spoušť fotoaparátu, přibližovat a oddalovat. Momentálně takto nelze ovládat spuštění nahrávání videa.

Zapojení kabelu můžete vidět v tomto videomanuálu a umístění konektorů níže na obrázcích.

Canon - konektor je umístěn na levé straně fotoaparátu
Canon - konektor je umístěn na levé straně fotoaparátu
Panasonic - konektor je umístěn na pravé straně
Panasonic - konektor je umístěn na pravé straně
SONY - použijte MULTI port na levé straně fotoaparátu
SONY - použijte MULTI port na levé straně fotoaparátu

Nazapomeňte: 

Před zapojením kabelu se ujistěte, že je fotoaparát i stabilizátor vypnutý. Po propojení kabelem dbejte na správné pořadí zapnutí zařízení. Pro správné fungování nejprve zapněte stabilizátor a až následně fotoaparát. Při vypínání nejprve vypněte fotoaparát , pak stabilizátor a následně odpojte kabel.

Po zapojení není potřeba žádné další nastavování, jedním stiskem Bluetooth spouště na stabilizátoru zaostříte obraz a dalším stiskem po třech vteřinách vyfotíte.

G6 Plus

► Se kterými fotoaparáty je G6 Plus kompatibilní? Jaká je nosnost stabilizátoru?  

Stabilizátor G6 Plus je kompatibilní s kamerami GoPro Hero a kompaktními fotoaparáty, jejichž seznam naleznete zde.

Kompatibilita s dalšími kamerami není vyloučená.

Stabilizátor je s adaptérem (volitelné příslušenství, které naleznete zde) vhodný i pro smartphony s šířkou 54-87mm. Maximální únosnost stabilizátoru je 800g v těžišti (vyvážený fotoaparát).

Doporučená výška fotoaparátu je do 70mm (např. Canon má zvýšený hledáček). V opačném případě by mohl fotoaparát narážet do stabilizátoru při pohybu nahou a dolů.

► Jak se G6 Plus nabíjí? Za jak dlouho se plně nabije a jak to poznám?

Stabilizátor se nabíjí pomocí přiloženého Micro USB kabelu a adaptéru (5V/2A, není součástí balení) dle obrázku níže. 

Stabilizátor se plně nabije za 3 hodiny, během kterých můžete průběh nabíjení zkontrolovat na OLED displeji (klepnutím na funkční tlačítko). Čtyři proužky značí plně nabitou baterii. 

Pro nabíjení nepoužívejte rychlonabíječky!

Jak dlouho vydrží pracovat plně nabitý stabilizátor?

S plně nabitým stabilizátorem můžete pracovat až 9 hodin, vždy ale záleží na použitém zařízení.

► Umožňuje stabilizátor G6 Plus ovládat zoom na fotoaparátu Panasonic Lumix Tz80?

Stabilizátor G6 Plus v této chvíli neumožňuje ovládat funkce ve fotoaparátu Panasonic Lumix Tz80, pro stabilizaci obrazu je však možné ho využít .

► Jak připojit fotoaparát, kameru nebo mobilní telefon ke stabilizátoru?

Sony RX0 připojíte pomocí jistícího šroubu, pro GoPro Hero použijte speciální montážní adaptér který je součástí balení. Pro upevnění mobilního telefonu použijte adaptér se stativovým závitem, který je volitelným příslušenstvím (prohlédněte zde).

► Umožňuje G6 Plus nabíjet fotoaparáty nebo mobilní telefony?

Ne, tuto funkci stabilizátor nepodporuje.

Umožňuje G6 Plus nabíjet fotoaparáty nebo mobilní telefony?

Ne, tuto funkci stabilizátor nepodporuje.

► Během nabíjení nesvítí indikátor nabíjení. Jak zjistím průběh nabíjení?

OLED displej je během nabíjení v režimu spánku. Průběh nabíjení zkontrolujete stisknutím funkčního tlačítka, na displeji se zobrazí indikátor.

► Je stabilizátor kompatibilní s fotoaparátem Lumix DMC-FZ200?

Na tento typ fotoaparátu Vám doporučujeme využít novější model FeiyuTech G6 Max. G6 Plus je omezený na výšku fotoaparátu do 70 mm.

G6

► Je stabilizátor kompatibilní s kamerou Lamax W9?

Stabilizátor G6 bohužel nepodporuje ovládání kamer Lamax. Podporované modely jsou pouze GoPro Hero 5/6/7/8, Sony RX0 a SJCamSJ6.

► Mohu do stabilizátoru umístit kamerou GoPro Hero 3+, nebo GoPro Hero 5 Session?

Stabilizátor je možné použít s kamerami GoPro a kamerami s obdobnými rozměry (také pro Sony RX0 nebo YI 4K). Pro připevnění  kamery GoPro Session je nutné použít adaptér (podívejte se zde), který není součástí balení. 

► Je stabilizátor kompatibilní s kamerami GoPro Hero 7/8?

Stabilizátor je kompatibilní s kamerami GoPro Hero 7/8. Pro uchycení modelu Hero 8 je však nutné použít adaptér.

► Moje kamera je uvedena jako kompatibilní, ale přesto mám problém se spárováním se stabilizátorem. V čem je problém?

Ujistěte se, že váš stabilizátor má nainstalovaný nejnovější firmware a Wi-Fi kamery je nastavené na pásmo 2,4 GHz.

► Je možné stabilizátor připevnit na stativ?

Ano stabilizátor je možné připevnit na stativ, na spodní straně rukojeti má pro tento účel stativový závit. Vhodný stativ naleznete zde.

► Mám potíže s nastavením časosběrného videa (timelapse)

Postup nasatvení časosběru je podrobně popsán v přiloženém návodu. Provádí se následujícím způsobem:

1. zapnout G6 + na telefonu spustit aplikace Feiyu ON

2. v aplikaci Feiyu ON připojit přes Bluetooth G6 (aplikace ji najde sama velmi rychle)

3. v aplikaci vybrat Menu (symbol ozubeného kolečka)

4. v menu zvolit Timelapse

5. v Timelaps menu (viz obr) nastavit rychlost posuvu v obou osách:

a. Tilt - horizontální (vodorovný) posuv

b. Pan - vertikální (svislý) posuv

jednotky:

• s/r - sekund na jedno celé otočení

• h/r - hodin na jedno celé otočení

6. uložit nastavení příkazem Save vpravo nahoře

7. na G6 4x stisknout tlačítko Mode (spouštěcí tlačítko; hned pod joystickem)

8. na displeji se objeví symbol LK

9. ručně natočit stabilizátor na začátek časosběru + potvrdit 1x stiskem Mode tlačítka

10. ručně natočit stabilizátor do konečného bodu časosběru

11. potvrzení 1x stiskem Mode tlačítka dojde k uložení předvolby a k okamžitému zahájení časosběru


AK2000, AK4000 

► Je již k dispozici nový firmware pro gimbaly AK2000/AK4000 s podporou zrcadlovek Nikon? Případě plánuje se kompatibilita? S jakým Nikonem? 

Gimbaly AK2000 a AK4000 neumožňují ovládání funkcí na zrcadlovkách Nikon. Novější modely, jako AK4500 a AK2000S umožňují ovládání fotoaparátů Nikon prostřednictvím ovládacího kabelu (ovládané funkce pouze pořizování snímku a zahájení/ukončení natáčení videa. Vzdálené ovládání fotoaparátů Nikon pomocí WiFi však i nadále možné není z důvodu uzavřeného WiFi protokolu.

► Jaké propojovací kabely pro ovládání závěrky fotoaparátů jsou součástí balení, se kterými fotoaparáty jsou kompatibilní?

Standardním součástí balení jsou tři typy kabelů závěrky - SONY S2, Canon N3 a Panasonic L1.

Kabelem závěrky pro SONY lze ovládat Α7 /Α7R /Α7S /Α7M2 /Α3000 / Α5000 /Α6000 /Α6300 /Α6500 /HX300 /RX1R /RX10 /RX100II /RX100M2 /RX100M3 /Α58/ NEX-3NL

Kabel Canon je kompatibilní s EOS 7D, 6D, 5D Series, 1D Series, 50D, 40D, 30D, 20D, 10D. Kabel pro Canon 600D, 750D, 80D, 60D, 70D není součástí balení a musíte jej pořídit zvlášť. 

Kabel Panasonic je vhodný pro DMC-FZ50, DMC-FZ50K, DMC-FZ50S, DMC-FZ30, DMC-FZ150, DMC-FZ230K, DMC-FZ30S, DMC-FZ20, DMC-FZ20K, DMC-FZ20S, LC-1, L1, L10, G10, G2, G1, GF1, GH2, GH4, GH5/5S, G3, GX1.

► Jak postupovat při propojování stabilizátoru a fotoaparátu kabelem?

Před zapojením kabelu se ujistěte, že je fotoaparát i stabilizátor vypnutý. Po propojení kabelem dbejte na správné pořadí zapnutí zařízení. Pro správné fungování nejprve zapněte stabilizátor a až následně fotoaparát. Při vypínání nejprve vypněte fotoaparát , pak stabilizátor a následně odpojte kabel.

Po zapojení není potřeba žádné další nastavování, jedním stiskem Bluetooth spouště na stabilizátoru zaostříte obraz a dalším stiskem po třech vteřinách vyfotíte.

Pro zapnutí režimu samospouště podržte tlačítko Bluetooth spouště na stabilizátoru po dobu tří vteřin. Fotoaparát bude snímat každých 5 vteřin. Výchozí nastavení 5 vteřin prodlevy lze změnit pomocí aplikace FeiyuOn v telefonu.

WG2

► Je možné ke stabilizátoru WG2 dokoupit a vyměnit baterii?

Stabilizátor WG2 má baterii integrovanou a nelze ji měnit.

► Úzkou mezerou u motorku je vidět vinutí motorku? Nebude vadit, když se dovnitř dostane voda?

O vodotěsnost stabilizátoru WG2 se nemusíte obávat. Na motorku a jeho součástech je použitý vodotěsný nátěr, voda by mu neměla vadit.


WG2X

► Je možné ke stabilizátoru upevnit kameru Garmin Virb Ultra 30? Je k uchycení potřeba nějaký adaptér?

Stabilizátor je kompatibilní s kamerami GoPro a kamerami obdobných rozměrů. Uchycuje se pomocí jistícího rámečku, který je součástí balení.

► Je stabilizátor kompatibilní s kamerou GoPro Hero 8?

Stabilizátor je kompatibilní s kamerou GoPro Hero 8, pro její uchycení je však nutné použít adaptér, který brzy uvedeme do prodeje. 

Nenašli jste odpověď? Napište nám...